Volební lídr pražské ODS Bohuslav Svoboda zažil pád z postu primátora, podmíněné odsouzení v kauze Opencard, stejně jako předvolební kampaně, ve kterých musel hlavně odpovídat na prohřešky své partaje. O to větší klid a uvolnění jsou z něj cítit několik dní před komunálními volbami, ve kterých má ODS šanci v hlavním městě zvítězit.

"Nejlepší kampaň, jakou jsem zažil, nejlepší reakce lidí, s jakými jsem se kdy setkal. Ze všeho nejvíc je zajímá, co a jak bychom chtěli v Praze dělat. Věřím nám, že jsme minulé vnitrostranické problémy dokázali vyřešit," prohlašuje spokojeně Svoboda. Nijak na něm není znát, že mezi voliče už chodí několik týdnů a za pár měsíců oslaví 75. narozeniny.

"Medicína mě naučila, že když do něčeho jdu, musím do toho jít naplno," říká Svoboda, dnes poslanec, v minulosti přednosta gynekologicko-porodnické kliniky či prezident České lékařské komory.

K jeho dobré náladě nepochybně přispěly i události z posledních dnů. Vrchní soud především zrušil jeho původní podmíněný trest v kauze Opencard a případ vrátil nižšímu soudu, čímž dal Svobodovi velkou naději na osvobození. Kromě toho vyšel tento týden průzkum agentury STEM/MARK pro MF Dnes, podle kterého má největší šance na vítězství právě Svoboda se svou ODS − získali by 17 procent hlasů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.