Cílem Junckerova investičního plánu je zvýšit evropské investice, které byly po krizi velmi oslabené, a to ve veřejném i podnikatelském sektoru. Klíčovou roli hraje Evropská investiční banka (EIB). "Díky podpoře z rozpočtu Evropské unie může udělovat více bankovních záruk, a to i pro rizikovější formy financování. Hned v prvních třech letech své existence se tak podařilo zmobilizovat v EU investice ve výši zhruba 335 miliard eur. Domnívám se proto, že Junckerův investiční plán užitečnost a životaschopnost nadmíru prokázal," říká v rozhovoru ekonom Zastoupení Evropské komise v České republice Zdeněk Čech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.