Veba Broumov, Vítkovice Mechanika nebo Vítkovické strojírny jsou příklady předlužených podniků, které se po dohodě s věřiteli plánují pustit do reorganizace a díky tomu překonat finanční problémy. Ačkoliv může toto řešení zachránit tisíce pracovních míst, v Česku se využívá minimálně. Loni ho soudy povolily jen ve 20 případech z více než 1800 insolvenčních řízení. Je to tím, že vlastníci a manažeři firem v ekonomických problémech vážnost situace podceňují, tvrdí partner advokátní kanceláře Dentons a specialista na insolvence Jiří Tomola. Situaci podle něj komplikují i přešlapy některých soudů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.