Donald Trump je už 45. prezidentem Spojených států. V politickém systému USA je prezident klíčovou osobností s velkými pravomocemi. A přinejmenším posledních sto let platí, že prezident USA je jedním z nejmocnějších mužů planety. Z toto všeho vyplývá výjimečná věc, která nemá obdobu v žádné jiné zemi světa. Knihy o amerických prezidentech, o rozhodování v Bílém domě a o širších politických a společenských dobových souvislostech vlády jednotlivých prezidentů se staly samostatným žánrem americké literatury faktu.

O amerických prezidentech už vyšly tisíce různých titulů. A to doslova. Když si na stránce největšího amerického knižního řetězce Barnes & Noble (www.barnesandnoble.com) navolíte do vyhledavače monografie o amerických prezidentech, výsledkem je 3264 různých publikací. A ani to není zdaleka úplné číslo, v tomto výčtu nejsou tituly, kde je na příkladu viceprezidentů popsáno jiné téma.

Třeba téma vůdcovství, které v nové knize s názvem Leadership in Turbulent Times (Vůdcovství v turbulentních časech) na srovnání čtyř prezidentů (Abraham Lincoln, Theodore Roosevelt, Franklyn Roosevelt a Lyndon Johson) zpracovala historička Doris Kearns Goodwinová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.