Stejně postupně a přirozeně jako rodiče učí své děti ohlédnout se na pravou a levou stranu před tím, než přejdou silnici, by je měli vzdělávat i v bezpečném chování na internetu. Už i předškoláci dnes umí používat chytrý telefon, v kyberprostoru jim ale hrozí mnoho nebezpečí. To neznamená, že by lidé měli internet zavrhnout. Při jeho používání musí ovšem používat zdravý rozum. "Je to podobné jako třeba s nožem. Můžete s ním nakrájet maso, namazat chleba, ale také někoho zabít. A když nebudeme nakládat s moderními technologiemi tak, jak bychom měli, můžeme ublížit sobě nebo někomu jinému," říká v rozhovoru Martin Hájek z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru