Stejně postupně a přirozeně jako rodiče učí své děti ohlédnout se na pravou a levou stranu před tím, než přejdou silnici, by je měli vzdělávat i v bezpečném chování na internetu. Už i předškoláci dnes umí používat chytrý telefon, v kyberprostoru jim ale hrozí mnoho nebezpečí. To neznamená, že by lidé měli internet zavrhnout. Při jeho používání musí ovšem používat zdravý rozum. "Je to podobné jako třeba s nožem. Můžete s ním nakrájet maso, namazat chleba, ale také někoho zabít. A když nebudeme nakládat s moderními technologiemi tak, jak bychom měli, můžeme ublížit sobě nebo někomu jinému," říká v rozhovoru Martin Hájek z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.