Hospodářská obnova válkou zničeného Iráku skýtá velké šance pro zahraniční firmy. V prvé řadě jde o ropný a petrochemický průmysl vydělávající potřebné miliardy dolarů a o výrobu elektřiny.

Ambici elektrifikovat skoro celou 40milionovou blízkovýchodní zemi má německý Siemens, jeden z největších průmyslových koncernů světa. Jeho šéf Joe Kaeser v neděli v Bagdádu podepsal předběžnou dohodu o obnově stávajících a výstavbě nových tepelných elektráren s úhrnným instalovaným výkonem kolem 11 tisíc megawattů. Pro srovnání, výkon Temelína je zhruba dva tisíce MW.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.