Odbory v ČSOB, druhé největší tuzemské bance dle počtu klientů, se v pondělí ohradily proti plánům banky na propouštění. Jedna ze dvou odborových organizací banky, Moderní odbory ČSOB, zaslala včera vedení společnosti dopis, ve kterém vyjadřuje nesouhlas s ohlášeným propouštěním.

"Nesouhlasíme se snižováním počtu obchodníků a rušením hotovostních přepážek v tomto tempu," napsali už v pátek odboráři na svůj facebookový účet. Podle nich zrušila společnost během posledního měsíce zhruba 170 pracovních míst, z toho 150 obsazených. Nejsilněji zasaženi by měli být pracovníci na pobočkách a obchodníci.

Úmysl propouštět oznámila ČSOB, jež patří pod belgickou společnost KBC, už dříve. "V plánu je zrušení zhruba 400 pracovních míst v celé skupině ČSOB," potvrdil HN už minulý týden mluvčí ČSOB Patrik Madle. Zároveň ale má vzniknout 135 nových pozic. ČSOB zaměstnává přes 10 tisíc lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru