Druhá největší síť na tuzemském trhu stavebnin PRO-DOMA se hodlá více prosadit při prodeji betonářské oceli. Akvizicí nyní získala středně velkou libereckou firmu Filinger, koncem minulého roku koupila také prodejce hutních materiálů Dama, který má v Praze menší armovnu, kde se betonářská ocel vyrábí.

"Naším cílem je zařadit se na trhu mezi viditelné distributory a do dvou let mít v tomto segmentu obrat jednu miliardu korun," řekl Petr Vaněrka, generální ředitel společnosti PRO-DOMA, která se výhledově nebrání ani dalšímu posílení na trhu.

V minulém roce měla Dama tržby 250 milionů a Filinger 210 milionů korun. Letos by jejich společný obrat měl překročit půl miliardy korun.

Železobeton roste

Přidáním armovaného železa firma se sídlem v Mukařově u Prahy doplňuje svoji nabídku. Podle Vaněrky je tento byznys stále atraktivnější. "Betonové stavby se koncentrují ve velkých aglomeracích, kde je obrovský a v tuto dobu nenasytný trh," uvedl ředitel PRO-DOMA.

7 miliard korun

letos na tržbách čeká firma PRO-DOMA, která je druhým největším prodejcem stavebnin v Česku. Provozní zisk má být 400 milionů korun.

143 prodejen

existuje v Česku pod značkou PRO-DOMA. Vlastních prodejen je v síti 89, dalších 54 jsou partnerské prodejny.

Železobeton se využívá při zakládání staveb, mostů i výškových budov. V pozemním stavitelství se hojně využívá u bytových developerských projektů a stále více i při stavbě luxusnějších vil. "U mnoha staveb se železobeton jen velmi těžko nahrazuje, a pokud je kvalitní, má velmi dlouhou trvanlivost," řekl Jan Fibiger, stavební expert a předseda Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru