Druhá největší síť na tuzemském trhu stavebnin PRO-DOMA se hodlá více prosadit při prodeji betonářské oceli. Akvizicí nyní získala středně velkou libereckou firmu Filinger, koncem minulého roku koupila také prodejce hutních materiálů Dama, který má v Praze menší armovnu, kde se betonářská ocel vyrábí.

"Naším cílem je zařadit se na trhu mezi viditelné distributory a do dvou let mít v tomto segmentu obrat jednu miliardu korun," řekl Petr Vaněrka, generální ředitel společnosti PRO-DOMA, která se výhledově nebrání ani dalšímu posílení na trhu.

V minulém roce měla Dama tržby 250 milionů a Filinger 210 milionů korun. Letos by jejich společný obrat měl překročit půl miliardy korun.

Železobeton roste

Přidáním armovaného železa firma se sídlem v Mukařově u Prahy doplňuje svoji nabídku. Podle Vaněrky je tento byznys stále atraktivnější. "Betonové stavby se koncentrují ve velkých aglomeracích, kde je obrovský a v tuto dobu nenasytný trh," uvedl ředitel PRO-DOMA.

7 miliard korun

letos na tržbách čeká firma PRO-DOMA, která je druhým největším prodejcem stavebnin v Česku. Provozní zisk má být 400 milionů korun.

143 prodejen

existuje v Česku pod značkou PRO-DOMA. Vlastních prodejen je v síti 89, dalších 54 jsou partnerské prodejny.

Železobeton se využívá při zakládání staveb, mostů i výškových budov. V pozemním stavitelství se hojně využívá u bytových developerských projektů a stále více i při stavbě luxusnějších vil. "U mnoha staveb se železobeton jen velmi těžko nahrazuje, a pokud je kvalitní, má velmi dlouhou trvanlivost," řekl Jan Fibiger, stavební expert a předseda Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.