Marine Le Penová, šéfka protiimigračního a euroskeptického Národního sdružení, připravuje svůj politický comeback. Po loňských prezidentských volbách, ve kterých ji porazil Emmanuel Macron, upadla téměř v zapomnění. Ale jen nakrátko. Aktuálně připravuje kampaň před jarními volbami do Evropského parlamentu, ze kterých chce vyjít se svým Národním sdružením jako nejsilnější strana ve Francii. Využít přitom hodlá Macronových potíží a jeho vadnoucí popularity.

Ještě před loňskými prezidentskými volbami mnohá média označovala Le Penovou za jednu z nejmocnějších žen Evropy. Byla ostře sledovanou favoritkou prezidentských voleb, její slova rezonovala v tisku po celé Evropě.

Přesto ale ve volbách zůstala daleko za vítězným Macronem, který ji v předvolebních debatách zastínil. Navíc se mu Le Penovou podařilo ukázat jako slabého lídra, když mu v televizních debatách nedokázala adekvátně oponovat. Ani ve francouzských parlamentních volbách si její strana nevedla tak dobře, jak se čekalo. Místo očekávaných desítek mandátů jich získala pouze osm.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.