Do tří let by v Praze mohla začít stavba nové architektonické dominanty. Společnost Kongresové centrum Praha (KCP) už zadala architektům zpracování projektové dokumentace na novou výstavní halu. Firma, kterou vlastní stát společně s Prahou, už dříve vyhlásila mezinárodní architektonicko-urbanistickou soutěž. Tu vyhrál návrh studia OCA ze španělské Barcelony.

"Při jednání o smlouvě s vítězným týmem došlo k dohodě, že KCP odkoupí autorská práva a postaví dům dle vítězného projektu, a to s pražskou firmou CMC," sdělil HN za organizátora soutěže architekt Igor Kovačević z Centra pro středoevropskou architekturu (CCEA) MOBA. Ateliér CMC architektů Víta Másla a Davida Chisholma podal ve výběrovém řízení na dodavatele projektové dokumentace nejlepší nabídku, dodal Kovačević.

Podle něj je stále reálné, že by stavba nové haly mohla začít v průběhu dvou až tří let, tak jak už dříve avizovala pražská primátorka Adriana Krnáčová. Myslí si to i architekt Vít Máslo. Záleží pouze na tom, zda budou chtít politici stavbu podpořit. "Je to velká příležitost postavit tady současnou světovou architekturu," řekl Máslo. "Studie bude hotová během dvou, tří měsíců," doplnil.

Lidové noviny začátkem roku upozornily na to, že projekt je navržen i přes pozemky, které Kongresovému centru Praha nepatří. Firma se však ohradila proti tvrzení, že je výstavba nové haly nerealizovatelná.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru