Vláda v Irsku počítá s plánem B pro případ brexitu "po zlém". Dublin se obává, že Velká Británie nakonec odejde z Evropské unie bez jakékoliv dohody. Proto už najímá personál a připravuje počítačové systémy, aby se na hrozící obtíže nachystal dopředu. "Dochází nám čas," poznamenal irský premiér Leo Varadkar na neformálním summitu unijních lídrů v rakouském Salcburku, který ve čtvrtek skončil.

Ostrovní království odejde z EU už 29. března 2019. Pokud se s unií nedohodne na podmínkách rozvodu, tak mezi Irskem a Severním Irskem, jež je součástí Británie, ihned vznikne vnější hranice EU.

Londýn i Brusel přitom chtějí zajistit, aby celý irský ostrov zůstal prostorem bez hranic. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.