Withings se vrací domů a hned nabízí novinky

Značku Withings koupila Nokia, ale začlenění výroby fitness zařízení do svého portfolia nezvládla. Withings se proto vrací do rukou svého zakladatele, a hned s novými produkty. Hlavní hvězdou jsou hodinky Steel HR Sport, které vypadají jako klasické analogové hodinky, ale uvnitř mají senzor srdečního tepu. Verze Sport se proti původním hodinkám Steel HR liší schopností spolupráce s GPS v mobilním telefonu a výpočtem hodnoty VO2 Max (optimální využití kyslíku při aktivitě). Hodinky mají i novou mobilní aplikaci a prodávat by se měly asi za pět tisíc korun.

Sony jde zpět v čase, nabízí retrokonzoli

jarvis_5ba3bdde498eeeee3f0e8817.jpeg
Sony nabízí retrokonzoli PlayStation.
Foto: archiv

Po úspěchu miniaturizovaných verzí původních konzolí od Nintenda se na retro vlnu spouští i Sony s konzolí PlayStation Classic. Ta je o 80 procent menší než původní verze první konzole Sony PlayStation. Místo CD má 20 her uložených přímo v paměti zařízení. Z nabídky her byla představena první čtvrtina v čele s Final fantasy VII, Ridge Racer Type 4 a Tekken 3. V balení jsou dva ovladače a konzole bude oficiálně dostupná i v Česku za 2690 korun. Do obchodů se dostane v prosinci a zkušenosti s klasickými konzolemi Nintenda říkají, že bude bezpečnější ji včas objednat.

iPhone XS jde na pulty, v Česku se objednává

jarvis_5ba3bdde498eeeee3f0e881b.jpeg
Nový iPhone Xs míří i na český trh.
Foto: archiv

Apple začal doručovat první telefony nové řady XS zákazníkům ve vybraných zemích v čele s USA, Čínou, Velkou Británií či Německem. V Česku dnes (v pátek) začal předprodej nových iPhonů a hodinek Apple Watch Series 4, Apple s prodejem začne o týden později. První recenze iPhonů XS a XS Max chválí zlepšení proti loňskému modelu, zároveň doporučují počkat na možnost vyzkoušet si levnější iPhone XR s nižším rozlišením obrazovky, ale stejným procesorem a fotoaparátem i podobný design.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru