Do konce září měl policejní vyšetřovatel Pavel Nevtípil rozhodnout, jak bude dál postupovat v kauze Čapí hnízdo. Čeká se hlavně na to, zda podá návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších šesti lidí včetně jeho manželky a dětí z prvního manželství. Nyní je zřejmé, že se vyšetřování protáhne.

Ukončit vyšetřování do konce září nařídil státní zástupce Jaroslav Šaroch, který případ možného zneužití padesátimilionové dotace z evropských fondů dozoruje.

"Lze předpokládat prodloužení lhůty," uvedl pro HN mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Kolik času si vyšetřování ještě vyžádá, nechtěl odhadovat. "Nelze ani předjímat, zda bude podán návrh na obžalobu, či bude ve věci rozhodnuto jinak," dodal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.