Do konce září měl policejní vyšetřovatel Pavel Nevtípil rozhodnout, jak bude dál postupovat v kauze Čapí hnízdo. Čeká se hlavně na to, zda podá návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších šesti lidí včetně jeho manželky a dětí z prvního manželství. Nyní je zřejmé, že se vyšetřování protáhne.

Ukončit vyšetřování do konce září nařídil státní zástupce Jaroslav Šaroch, který případ možného zneužití padesátimilionové dotace z evropských fondů dozoruje.

"Lze předpokládat prodloužení lhůty," uvedl pro HN mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Kolik času si vyšetřování ještě vyžádá, nechtěl odhadovat. "Nelze ani předjímat, zda bude podán návrh na obžalobu, či bude ve věci rozhodnuto jinak," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.