Petr Vilgus je místostarostou Prahy 8 za zelené a jeho partnerka Ivana Cabrnochová, s níž má tři děti, zase dosluhující radní za stejnou stranu na Praze 10. Podobných domácností, kde jsou členové jedné rodiny v tak vysokých politických funkcích, v Česku moc není.

Oba dva kandidují i letos ve stejných městských částech jako dosud. Zatímco ale Vilgus je opět lídrem zelených a jejich kandidátem na starostu, Cabrnochová změnila dres a kandiduje za Starosty pro Prahu, složené především z odpadlíků od různých stran.

Se zelenými se totiž nerozešla zrovna v dobrém. "Zásadní názorový rozkol a naprostá ztráta důvěry," okomentovalo tento rozchod nové vedení zelených na Praze 10 v prohlášení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.