Patří mezi nejlepší tenistky v historii. Ale kromě sportovního talentu proslula také tím, že umí být pořádně vzteklá. Řeč je o Sereně Williamsové, jejíž výbuchy emocí na kurtu jsou lákadlem pro televizní kamery a utrpením pro rozhodčí. Typické pro ni je, že vzteky tříská raketou. Když to předvedla předloni během Wimbledonu, dostala za své chování pokutu 10 tisíc dolarů. Neplatila ji poprvé: při US Open v roce 2009 se sankce vyšplhala dokonce na více než 80 tisíc dolarů, protože na rozhodčího zařvala, že mu ten − jemně řečeno − zatracený míček narve do krku.

Při letošním finále US Open se zase nechala unést emocemi. Kromě pokuty 17 tisíc dolarů jí po třech varováních sudí vzal trestný fiftýn a nakonec i game. Mohou za to hrubé urážky rozhodčího a vztekání během zápasu s japonskou hráčkou Naomi Ósakovou, která nakonec zvítězila. Williamsová neunesla průběh hry, rozhodčího za jeho výhrady hlasitě urážela pod umpirem a před kamerami prohlašovala, že se vůči ní chová zlodějsky, neférově a sexisticky.

Australský karikaturista Mark Knight potom pro deník Herald Sun nakreslil vtip, kde Serena dupe po raketě jako rozmazlené děcko a rozhodčí se její soupeřky ptá, jestli by ji prostě nemohla nechat vyhrát. Vysloužil si za to mezinárodní kritiku. Jeho karikatura je prý rasistická a sexistická. Dokonce se "drží tradice vizuálního imperialismu", jak se pro CNN vyjádřila profesorka genderových studií z univerzity v St. Louis. Kritikům vadí, že kreslená Serena podle nich podporuje stereotypní představy o vzteklé černošce.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.