Data a práce s nimi nejsou jen otázkou technologickou, ale také společenskou. Denis Roio je hacker, vývojář, věnuje se filozofii technologií. V rozhovoru se zamýšlí nad tím, co by měly firmy dělat lépe, aby ochránily údaje svých zákazníků i ty svoje. Mluví o tom, komu data patří a jak s nimi zacházet. "Data musíme chránit, ale zároveň je nějak usadit do rámce, jinak jsou to jen surové údaje k ničemu. S daty by se mělo podle nás zacházet jako se společným bohatstvím. Analogií je les, který člověk zasadí pro dobrou věc a na procházku do něj může jít každý," zamýšlí se Roio, který vystoupí 31. října na konferenci vydavatelství Economia Cashless Future 2018.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.