Začátek školního roku zatěžuje peněženky mnoha rodičů. Kromě složenek na zájmové kroužky přinášejí děti ze škol i vzkazy, aby rodiče zaplatili pracovní sešity, papírové kapesníky, utěrky a mýdlo nebo šťávu do družiny. Případně aby je rovnou do školy koupili. Doklad o přijatých penězích ale od školy nedostávají. Všechno stojí na dohodě mezi školou a rodiči. Ti ale s výdaji nemusí souhlasit a peníze zaplatit.

"Mohou takovou platbu odmítnout. Škola je pak povinna dítěti, jehož rodiče příspěvek nezaplatili, věc nahradit," odpověděl na dotaz HN náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Pokud se škola s rodiči na finančních úhradách domlouvá, měla by je podle něj využít na věci, které souvisejí přímo se vzděláváním, ne tedy na mýdlo, kancelářský nebo toaletní papír. Pokud jde o pracovní sešity nebo texty k výuce, může je učitel pro žáka vypůjčit ze školní knihovny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.