O zvýšení platu se dá říct různě. Zatímco někteří zaměstnanci argumentují tíživou rodinnou situací a nebojí se manipulovat emocemi, jiní vyhrožují odchodem. "Osobně tento způsob vyjednávání považuji za nešťastný a jsem přesvědčený, že zaměstnanci v dlouhodobém horizontu víc uškodí, než pomůže," říká Martin Hruška, vedoucí týmu odměňování v České spořitelně.

V tom, že vydírání odchodem není dobrá cesta ke zvýšení platu, se shoduje většina zaměstnavatelů. "Člověku, jehož jediným argumentem je jeho možný odchod z firmy, bych nikdy plat nezvedla," říká obchodní ředitelka CBS Nakladatelství Blanka Imramovská.

Čím argumentovat?

Podle personalistky Petry Vahalové z Avastu to v některých firmách odchodem končí, ale spíš nedobrovolným: "Nejenže nedostanete očekávané, ale možná nebudete mít ani na čem pracovat."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.