Vážení čtenáři,

vítám vás na stránkách dalšího vydání Českého exportéra. Tentokrát se věnuje regionu jihovýchodní Asie a automobilovému průmyslu, který je pro ekonomiku Česka klíčový. Ačkoliv se pronikání na exotické trhy může zdát náročné, zájem o asijské regiony se stále zvětšuje. Pro české obchodníky může být například Viet­nam unikátní příležitostí, jde totiž o velký a relativně neprobádaný trh. Tuzemští dodavatelé navíc těží z přátelských vztahů, které si v zemi udrželi už od minulého století, a tak se jim daří do Vietnamu dovážet celé portfolio výrobků. Také se zde intenzivně rozvíjí cestovní ruch a nově mají šanci i čeští skláři či potravináři.

Silnou ekonomikou a tahounem regionu je i turisticky oblíbené Thajsko. Čeští výrobci tam mohou uspět v celé řadě oborů. Velký zájem je o špičkové technologie, například v automobilové výrobě nové generace, v níž patří Češi ke světové špičce. Je však potřeba počítat s tím, že se zde neobejdete bez místního partnera, a to hlavně kvůli specifickému právnímu systému.

Věřím, že si z tohoto vydání odnesete co nejvíce cenných informací a rad, které napomohou také vašemu úspěchu na zahraničních trzích.

Související