Odchod Velké Británie z Evropské unie "po zlém" je podle ratingové agentury Moody's stále pravděpodobnější. Agentura zároveň varovala, že brexit bez jakékoliv dohody by měl "zásadně negativní důsledky jak pro britskou ekonomiku, tak pro hospodářství některých zemí, které v Evropské unii zůstávají".

Británie přestane být členem EU 29. března příštího roku. Do té doby mají britští a evropští vyjednavači čas uzavřít dohodu o tom, za jakých podmínek Britové vystoupí. Následně by se měli dohodnout na podobě vzájemných vztahů po brexitu.

Jednání se ale zasekla na několika otázkách, především na tom, jaké důsledky bude brexit mít pro Irskou republiku, která zůstává v EU, a Severní Irsko, které patří Británii. Cílem Britů i EU je zajistit, aby i po brexitu zůstal Irský ostrov prostorem bez hranic. Zatím ale nepanuje shoda na tom, jak konkrétně k tomu dospět.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.