Nově by se k lékům mohly dostat stovky pacientů, kteří na ně nyní musí dlouho čekat. Je to netransparentní krok mimo stávající zákony, varují ale ekonomové a právníci.

Pacienti s leukemií, s rakovinou nebo roztroušenou sklerózou bojují nejen s nemocí, ale i s časem, kdy se dostanou k léčbě. Mnohé moderní léky jsou jim nedostupné, protože zatím nemají úhradu ze zdravotního pojištění. Nejvíce tím trpí pacienti s nemocí, která má rychlý vývoj. Jejich lékaři žádají pojišťovnu o výjimečnou úhradu na takzvaný paragraf 16 a pak týdny či měsíce čekají, jak revizní lékař rozhodne. "U pacientů s leukemií je takové protahování obrovský problém. Nemoc postupuje velmi rychle. Z týdne na týden," upozorňuje pacientka Jana Pelouchová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.