Už příští sobotu se narazí sudy s pivem a Mnichov začne žít Oktoberfestem. Politici, kteří si tradiční událost obvykle nenechávají ujít, budou moci i tam přemýšlet, jak dál s Bavorskem. Měsíc před volbami do zemského parlamentu to vypadá, že tuto bohatou zemi sousedící s Českem čeká politická proměna.

Křesťansko-sociální unie (CSU) je až na výjimky zvyklá vládnout sama. Její podpora ale klesla podle posledního průzkumu Bayerntrend na 35 procent. Tak nízkou ji neměla za celou dobu dvacetileté existence tohoto průzkumu.

Před pěti lety si přitom ve volbách došla skoro pro 48 procent hlasů a většinu v zemském parlamentu. "Samozřejmě nejsme spokojeni," tvrdí tamní premiér a lídr Markus Söder. Bavorsku se podle něj daří dobře a tak by to mělo zůstat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.