Ulicemi Mladé Boleslavi projíždí automobil polské policie. Ačkoliv jde na první pohled o nezvyklý obrázek, minimálně do začátku října se bude naskytovat pravidelně. Ministr vnitra Jan Hamáček, který tu kandiduje v komunálních volbách na posledním místě kandidátky ČSSD, ve středočeském městě minulé pondělí slavnostně představil projekt posílení českých policejních hlídek o dvojici kolegů z Polska a dvojici ze Slovenska. Mají pomoci s problémy způsobovanými cizinci. Právě Slováků a Poláků je mezi zahraničními pracovníky v Boleslavi nejvíce.

"Ne že bychom za poslední roky zaznamenali celkový nárůst trestné činnosti, ale výrazně se zvýšil podíl cizinců na ní," vysvětluje mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková. Zatímco loni bylo mezi usvědčenými pachateli kriminálních činů šestnáct procent cizinců, letos je to 26 procent.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.