Ve středu proběhne ve třináct tisíc kilometrů vzdáleném provinčním městě Goroka na Papui-Nové Guineji slavnostní a pro místní obyvatele i velmi přínosná událost. Konsorcium českých a rakouských firem zde slavnostně otevře zbrusu novou nemocnici za 1,4 miliardy korun. A rovnou oznámilo, že v této oceánské zemi získalo další kontrakt. Tentokrát za jednu a čtvrt miliardy korun.

Pro Papuu je nová nemocnice klíčová, většina obyvatel zde žije pod hranicí chudoby a stávající zařízení v Goroku bylo přes padesát let staré. Češi se na nové nemocnici podíleli hlavně výstavbou diagnostického a chirurgického centra.

"Bude to mít určitě velký přínos pro zdravotnictví v provincii Easter Highlands, práci českých firem už ocenil i tamní guvernér," říká velvyslanec Rudolf Hykl.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.