Projít volební programy politických stran a hnutí a vybrat mezi nimi vhodného kandidáta je práce na hodiny. Před letošními komunálními volbami se s ní voličům snaží pomoci projekt s názvem Volební lavička.

Na něm se podílí nezávislý tým výzkumníků z Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR, který na webu volebnilavicka.cz nabídne přehledné srovnání kandidátů a volebních programů v jednotlivých městech.

Projekt na jednom místě ukáže voličům přehled důležitých témat v jejich městě i informace o tom, jak se k nim staví jednotlivé strany a jejich kandidáti. Cílem je zpřehlednit politickou scénu v daném městě, a usnadnit tak lidem jejich volbu.

"Došlo nám, že potřebujeme větší jednoduchost, dostupnost a transparentnost informací jak pro nás voliče, tak pro politiky," představují projekt autoři. "Rozhodli jsme se vytvořit tuto webovou stránku jako platformu, na níž přehledně shromáždíme důležité informace a která umožní voličům a kandidátům lépe se orientovat, prezentovat své názory a rozhodovat se," uvádí dále.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.