Stejně jako kvalitní dopravní infrastruktura či investice do vědy a výzkumu může také odvětví telekomunikací významně povzbudit českou ekonomiku. To dokáže podle aktuální analýzy Cevro Institutu vytvořené pro Asociaci provozovatelů mobilních sítí stimulovat reálný hrubý domácí produkt až o 1,38 procenta. Rozšíření vysokorychlostního internetu navíc může zpomalit negativní trend vylidňování venkova.

"Investice do telekomunikační struktury jsou důležitým motorem růstu ekonomiky. Generují růst hrubého domácího produktu, jak dokazuje významná korelace s růstem produktivity práce, a multiplikují ekonomickou aktivitu," shrnuje výsledky analýzy její autor a rektor Cevro Institutu (CI) Josef Šíma.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.