Kdo chce dnes v Česku postavit dům nebo se pouští do různých projektů, které vyžadují stavební povolení, je podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) "chudák". Především proto, že k tomu potřebuje povolení od čtyřiceti až šedesáti úřadů a celé stavební řízení trvá i několik let. Česko v tomto ohledu patří k nejhorším v Evropě. Politici pravidelně slibují, že stavební řízení pro jednotlivce i firmy zrychlí a zjednoduší. Se zatím poslední iniciativou přichází právě Dostálová. Na jejím konci má být jedno razítko od jednoho úřadu nejpozději do jednoho roku od podání žádosti. A může se stavět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.