Lidé, kteří berou sociální dávky a nepracují, jsou podle předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáše Vandase "paraziti". Vandas si nepřipouští, že by přirovnáním lidí k cizopasníkům šířil prostřednictvím své kampaně pro komunální volby v Ústí nad Labem nenávist vůči romské menšině. "Vždy jsem říkal, že je mi jedno, jestli je ten člověk černý nebo bílý," uvedl a minutu poté dodal: "Myslím, že si za to ve velké většině mohou cikáni sami."

V minulosti se k slovním útokům vůči menšinám hlásily strany, jako je Vandasova, dnes se ve snaze získat více voličů přidávají i zástupci tradičních demokratických uskupení z ODS nebo ČSSD. "Politici demokratických stran přebírají názory, které jsme my říkali již dávno," postěžoval si Vandas.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.