Hranice mezi úspěchem a neúspěchem může být velmi tenká. Alespoň teď ve Švédsku. Sociálně demokratická strana sice jako obvykle vyhrála, ale poprvé za více než sto let získala méně než třicet procent hlasů. Krajně pravicová a protiimigrační strana Švédští demokraté (SD) posílila téměř na osmnáct procent, ale je to spodní hranice toho, co se podle volebních průzkumů čekalo. Některé dávaly SD naději až na pětadvacet procent. Ani sociální demokracie se svými levicovými spojenci, ani pravicový blok vedený konzervativní Umírněnou stranou nedají dohromady většinu. Všichni hlavní aktéři − zdá se − trochu uspěli a zároveň trochu ne.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.