Ve zrekonstruované hasičárně ve středočeských Miřeticích si denně hrají čtyři děti. "Aktuálně máme tři, které chodí od pondělí do pátku. Ostatní tři se střídají," popisuje provozovatelka takzvaných mikrojeslí Kristína Dojčánová. Podobných míst je momentálně zhruba osm stovek a jejich financování by se místo evropských peněz mělo napojit na národní zdroje.

Náklady na miřetické mikrojesle pokrývají eurofondy. V budoucnu by všechna zařízení pro nejmenší děti měla mít nárok na peníze ze státního rozpočtu. Ministerstvo práce a sociálních věcí s tím počítá v návrhu novely zákona o dětských skupinách. Náměstek pro legislativu Petr Hůrka uvedl, že by změna mohla platit od ledna 2020.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.