Obavy lidí dát výpověď a změnit práci se v poslední době výrazně snižují. Zatímco před rokem 2015 Češi vystřídali zaměstnavatele průměrně jednou za osm let, nyní je to podle personalistů jednou za pět let. Důvodem je dobře rozjetá ekonomika s nízkou nezaměstnaností.

Za uplynulý půlrok změnilo práci 15 procent Čechů, což je zhruba o polovinu víc, než pokládají odborníci za zdravé. Další čtvrtina lidí si aktuálně novou práci buď aktivně hledá, nebo se po ní poohlíží. To je o pět procentních bodů více než v předcházejícím období. Vyplývá to z průzkumu nadnárodní personálně-poradenské společnosti Randstad, o němž informovala ČTK.

"Po klidném prázdninovém období vidíme poslední dny zesílenou aktivitu uchazečů o práci. Intenzivněji pročítají pracovní nabídky a hlásí se na jednotlivé inzerované pozice," uvedla marketingová manažerka české pobočky Randstad Alžběta Honsová. Ta předpokládá, že na podzim dojde k ještě významnějším posunům na trhu práce než na jaře. Firmy se předhánějí v tom, jak zaměstnance nalákat, zejména ty, které hledají specialisty, jichž je na trhu práce nedostatek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.