Už více než půl roku mohou klienti vybraných českých bank platit v kamenných obchodech také mobilem, který podporuje platební službu Google Pay. Google k tomu nyní umožnil, aby Češi mohli přes mobil i počítač platit také na internetu.

Lidem, kteří se rozhodnou novou platební službu využít, tím na e-shopech odpadá starost se zadáváním údajů z platební karty. U Google Pay stačí platbu pouze potvrdit zmáčknutím tlačítka na mobilu či v počítači, což může být výhodné i pro internetové obchody.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části článku se dozvíte:
  • - kolik procent Čechů nedokončí nákup na e-shopu,
  • - kolik tuzemských e-shopů již využívá platební metodu Google Pay,
  • - kolik procent lidí platí kartou v kamenných obchodech a kolik na internetu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru