Zákazníci často nerozlišují obchodníka a distributora. Myslí si, že jim stačí smlouva o připojení s distributorem, a zapomínají, že potřebují také smlouvu o sdružených službách s obchodníkem. "Často ani nechápou, co pro ně udělá distributor a co si musí zajistit sami, například revizní zprávu," říká Petra Podlahová, manažerka připojení a přeložek u E.ON Distribuce.

Připojení nové nemovitosti do sítě zajišťuje distributor, který se na daném území jako jediný stará o distribuční soustavu, tedy hodně zjednodušeně řečeno o dráty, trubky, sloupy a měřidla. Platit za spotřebovanou energii jako za službu však už odběratel může někomu jinému na základě vlastního výběru. Obchodníci s energiemi mezi sebou mohou na trhu soutěžit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zprovoznění nového domu, nového sídla firmy nebo třeba nové chaty je radostná událost.
  • Může se ovšem proměnit i v noční můru, když se člověk zamotá do papírování při pokusech napojit novou nemovitost na elektrickou či plynovou síť.
  • Zkušenosti energetických společností naznačují, že zvlášť v administraci připojení takzvaného nového odběrného místa se lidé mnohdy ztrácejí v náročném procesu daném legislativou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.