V programu Efekt je pro období 2017-2021 k dispozici celkem 150 milionů korun. Určeny jsou na energeticky úsporné projekty nejen podnikatelů a municipalit, ale také domácností.

"Vyhlašujeme dříve avizovanou výzvu na projekty energeticky úsporného a ve vztahu ke zdraví ohleduplnějšího veřejného osvětlení měst a obcí. Z programu Efekt v ní bude možné čerpat celkem 90 milionů korun, přičemž dalších 30 milionů korun bude možné čerpat z prostředků ministerstva životního prostředí," říká ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a dodává: "Jde o historicky první souběžné a vzájemně se doplňující výzvy dvou resortů."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Až půlmilionovou dotaci budou moci získat podnikatelé na zavedení energetického managementu.
  • A až dva miliony korun města a obce na rekonstrukci veřejného osvětlení.
  • Občané pak budou moci požádat o finanční podporu až 30 tisíc korun na posouzení energetické náročnosti rodinného domu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.