Přírodní kámen je jako terasová krytina mimořádně atraktivní, zejména díky ručně oraženým okrajům. Hřejivé žluté odstíny materiálu a mohutný vzhled působí středomořským dojmem. Právě pro svoji robustnost se hodí pro rozsáhlejší terasy, chodník do trávy nebo díky neklouzavému povrchu k okolí bazénu.

Tyto desky jsou vysoce odolné proti mechanickému opotřebení i mrazu. Terasa z nich je barevně stálá, nenáročná na údržbu a bezpečná pro chůzi za mokra. Přírodní materiál je ideální do zahrady, protože celý prostor opticky sjednotí.

Základem je důmyslné plánování

Při stavbě terasy je důležité myslet na optimální velikost. Prostor opticky zvětšíte, pokud terasa nebude od zbytku zahrady oddělena, proto ji zakomponujte do celkové zahradní architektury. "Zahradní terasa by měla mít takové rozměry, aby se na ni pohodlně vešel jídelní stůl s posezením, gril i slunečník. Například pokud je k užívání pro šest osob, počítejte s rozlohou cca 25 m2, tedy rozměry 4,5 m x 5,5 m. Chcete-li mít na terase ještě lehátko, dekoraci a rostliny, počítejte s několika m2 navíc," doporučuje Daniel Brychta, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ozdobou každého rodinného domu nebo chalupy je terasa.
  • Mezi oblíbený materiál pro svoji rustikálnost a naturální vzhled patří přírodní kámen.
  • Pokládka kamenné terasy není složitá, ale je podstatné dodržovat několik důležitých rad.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.