Naše představy o podobě a využití zahrady se mohou v mnohém lišit. Pro někoho může jít o příležitost potěšit oko i další smysly prostřednictvím architektonicky unikátního skvostu, jiný dá přednost přirozenosti kousku přírody v bezprostřední blízkosti domu.

Jeden touží po zahradě s minimálními nároky na údržbu, druhý se těší, až se bude moci po práci rýpat v hlíně nebo až okusí plody vlastní píle. Mnozí chtějí na zahradě relaxovat, osvěžit se v bazénu, sportovat, grilovat, sdílet přírodu a prostor s domácími mazlíčky či dalšími živočichy...

Nejdříve přemýšlet a plánovat

Než se tedy pustíte do vytváření zahrady, například po výstavbě rodinného domu, nebo do kompletní proměny zahrady již existující, měli byste se dobře zamyslet nejenom nad tím, jak hodláte zahradu využívat, ale také nad tím, kolik úsilí a prostředků chcete věnovat do její údržby a jejího provozu.

Předtím než začnete nakupovat zeleň, musíte rozvrhnout budoucí venkovní prostor, jeho jednotlivé části sloužící požadovaným účelům a dále pak vybrat materiály a jejich kombinace, které při tvorbě zahrady využijete. Důležité je nejen hledisko ceny, ale též vzhledu, údržby a životnosti. Zvolíte na zpevnění svahů, výstavbu schodů, cestiček a oplocení beton, prefabrikované dílce, plasty, anebo raději valouny, pískovec, žulu, břidlici, opuku, dřevo...?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bydlení v rodinném domě má oproti bydlení v bytě své výhody.
  • Mezi hlavní přednosti obvykle patří možnost rozšíření životního prostoru o zahradu, která může posloužit k relaxaci, sportu, setkávání s přáteli a k mnohým dalším účelům.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.