V pražském Doxu probíhá do 24. září výstava představující tvorbu Dalea Chihulyho (*1941), Stanislava Libenského (1921−2002) a Jaroslavy Brychtové (*1924). Minimalistická architektura galerie se na čas proměnila ve svatyni skla, toho nejlepšího, s nímž se můžeme v současnosti na jednom místě setkat, ať už se ocitneme kdekoliv. Spojení českého uměleckého páru a Američana s kořeny v Maďarsku, který po ztrátě levého oka nosí pirátskou pásku, je nejenom výrazem jejich dlouholetého přátelství, ale zároveň ukazuje dvě zásadní polohy sochařství vycházejícího ze soustavného experimentování se sklovinou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.