Marně včera právní expertka hnutí ANO Helena Válková naléhala na členy ústavně-právního výboru, aby komunistický návrh na zdanění církevních restitucí neposuzovali z politického hlediska, ale z právního.

Z jejího pohledu je plánovaná změna zákona pravděpodobně protiústavní. Vyhrála ale politika a většina členů výboru doporučila sněmovně, aby zdanění posvětila. A s výjimkou Válkové zvedlo pro návrh ruku i pět členů výboru za hnutí ANO.

"Principy právního státu by měly být zachovány, ať se děje, co se děje, možné zdanění neposílí právní jistotu v naší zemi," argumentovala exministryně spravedlnosti a spolu s ní i předseda výboru Marek Benda (ODS). "Zdanění pokládám za fatálně nespravedlivé. Jde o to, jaký mají jednotliví poslanci vztah k církvím," sdělil Benda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.