Profese realitního makléře nemá v Česku nejlepší pověst. Kritici poukazují i na to, že ceny nemovitostí vzrostly v posledních pár letech o desítky procent a makléři si účtují často nezaslouženě vysoké provize. Byty se totiž dnes díky velké poptávce prodávají bez většího úsilí a provize realitních kanceláří se pohybuje kolem pěti procent z ceny nemovitosti.

Na českém trhu proto zkoušejí své štěstí internetoví realitní zprostředkovatelé. Lákají na nízké, oproti tradičním realitním kancelářím zlomkové provize v řádech jednotek až desítek tisíc korun. Průkopníkem je portál Bezrealitky.cz. Objevily se ale další projekty jako iRealitka.cz nebo Virtuálnírealitníkancelář.cz, další vznikají.

Nejnovějším, týden fungujícím projektem je ZměňAdresu.cz. Propojuje prodávající bytů či rodinných domků se zájemci o jejich koupi. Nabízí podobné služby jako zavedený portál Bezrealitky.cz, jen s tím rozdílem, že zveřejní inzerát na nejnavštěvovanějších realitních serverech. Oslovuje tedy širší spektrum lidí.

"V současnosti přes 90 procent kupujících začíná své hledání on-line a nebude trvat dlouho, než si lidé uvědomí, že s příchodem internetu se prodej s realitní kanceláří stal zbytečným a absurdně drahým," uvádí důvody pro vznik projektu jeho spoluzakladatel Jan Kolb. Právní služby jeho klientům zajišťuje Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.