Andrej Babiš (ANO) ve středu německé kancléřce Angele Merkelové řekne pohádku o Asterixovi a Obelixovi. Bude tím chtít vyjádřit svůj názor, že by Evropská unie měla být jako vesnice z francouzského komiksu − tedy společenství, které úzce spolupracuje, ale žije za opevněnými hranicemi. Babiš má příhodu o Asterixovi a Obelixovi napsanou v podkladech ke schůzce s Merkelovou, které mají HN k dispozici.

Premiér chce s kancléřkou probrat migraci, o které tvrdí, že bude v příštím roce rozhodujícím tématem voleb do Evropského parlamentu. V poslední době opakuje, že předloží plán na vyřešení migrační krize − prý přijde "s návrhem pro celou Evropu", jak migraci zastavit.

Babiš mluví o tom, že Afrika potřebuje něco na způsob Marshallova plánu, který po druhé světové válce pomohl nastartovat ekonomiku západní Evropy. Taková pomoc by zlepšila život tamních lidí a ti by pak ztratili motivaci odcházet do Evropy. Merkelová o tom ale hovoří už řadu měsíců. Minulý týden Afriku už poněkolikáté navštívila a s tamními zeměmi jednala o tom, jak plán konkrétně uskutečnit v praxi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.