Případné sklouznutí ke drogám nebo trestní stíhání může potokům Viliama Wachala v budoucnu zkomplikovat přístup k majetku. Pokud nesplní podmínky rodinné ústavy společnosti VW Wachal, nedostanou se do svěřenského fondu.

Zakladatel stavební firmy z Kroměříže pravidla pro další generace zavedl přibližně před dvěma roky. "Není to o tom, aby fond potomky živil, přál jsem si vyřešit majetek a také jsem chtěl, aby zůstal ve firmě," vysvětluje 57letý Viliam Wachal. Fond je podle něj bezpečnou variantou, jak se o firmu postarat.

Pravidla rodinné ústavy se řídí po krvi − nárok na majetek mají děti Viliama Wachala a jejich potomci.

Společnost s loňským obratem přibližně 476 milionů korun dnes vede se synem Ondřejem. Další dvě děti pracují mimo firmu a zatím není jisté, jestli se budou chtít do podniku zapojit. "Všichni jsou ve vedení holdingu, který vlastní akcie svěřenského fondu, nemůžeme se se sourozenci dohadovat," říká 32letý Ondřej Wachal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte, jak Viliam Wachal začínal s podnikáním a jak jeho byznys funguje v současnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.