Glukometry, sluchadla, ortopedická obuv, invalidní vozíky, inkontinenční pleny, protézy. Pacienty, kteří potřebují zdravotnické pomůcky, čeká revoluce v doplatcích. Poslanci mají na stole zákon, který se dotkne statisíců pacientů a ovlivní trh za celkem sedm miliard korun. HN zjistily, kteří pacienti ušetří a kdo si naopak začne připlácet.

Až o tisícikorunu za měsíc by měli ušetřit například pacienti s diabetem 1. typu. Protože jsou plně odkázaní na inzulin, potřebují takzvané senzory měření glykemie. "Tyto pomůcky jsou pro diabetiky velmi užitečné. Dokážou je včas upozornit na počínající problém," říká diabetolog Jan Šoupal z pražské VFN. Zatímco dnes pacienti za tyto pomůcky zaplatí kolem 1200 korun za měsíc, nově by senzory měly mít vyšší úhradu a pro pacienty by měly být bez doplatku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.