Vznikly tu nejúspěšnější start-upy na světě jako Apple, Facebook či Google. Kolem kalifornského Silicon Valley se v posledních dekádách rozvinul vzrušující mýtus o tom, že stačí přijet s chutí do práce a se znalostí programování a angličtiny a úspěch je zaručen.

Jedenáct tuzemských start-upů se po přísném výběru vydalo nasát místní atmosféru a ideálně si zajistit podobný úspěch. Na cestu jim přispěla agentura CzechInvest, která v posledních letech stále více podporuje právě české start-upy. Ty na několika akcích v USA předvedou, co vlastně umí.

"Představí se na veletrhu TechCrunch Disrupt, zúčastní se řady workshopů a méně či více formálních setkání se zdejší startupovou komunitou, potenciálními partnery či českými podnikateli, kteří zde již úspěšně několik let působí," říká Markéta Havlová, ředitelka odboru start-upů z CzechInvestu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co české startupisty v Silicon Valley čeká?
  • Čeho by tam chtěli dosáhnout?
  • A jak se českým start-upům dařilo v předchozích ročnících?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru