Ve vesnici na okraji Prahy jde deset prvňáčků do úplně nové školy. V Újezdu u Průhonic obsadí zatím jedinou třídu. Malotřídku, ve které se budou v budoucnu dohromady učit děti prvního stupně, postavila obec jako další patro budovy místní mateřské školy. Architektonicky zajímavý moderní objekt vychází z inspirace přírodou, děti mají na dohled les a pole.

"Spousta věcí se dodělávala přes prázdniny na poslední chvíli, ale když tomu věříte, tak se stihne všechno," provází školou ředitel Tomáš Kunst. Děti povede zatím s jednou učitelkou. Nebýt finanční pomoci od obce, škola by se nedostavěla. Nejdříve se neosvědčil první dodavatel, pak se zpozdila 11milionová evropská dotace, kterou udělovalo ministerstvo školství. Obec měla rok na to, aby peníze do konce srpna utratila. Na účet jí ale dorazily až před týdnem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.