Rostoucí ceny energií v Evropě, které se za poslední dva roky víc než zdvojnásobily, rozhýbaly byznys severomoravské společnosti Vyncke. Firma vyrábí kotle, jež dokážou proměnit v energii jakýkoliv spalitelný odpad. "Svět si zvykal dlouhodobě na nízké ceny energie, a proto se firmám nechtělo do našich kotlů investovat. Teď se to ale změnilo," říká ředitel společnosti Petr Salvet.

Podniku z podhůří Beskyd se poslední dva roky příliš nedařilo, obrat mu v loňském roce mírně klesl na 279 milionů korun a stejně spadl i zisk na 49 milionů korun. Situace se ale obrací, pro české i zahraniční firmy je čím dál výhodnější si energii vyrábět pomocí kotlů. Vyncke proto letos počítá s pětinovým růstem tržeb, výdělek si udrží. "Investovali jsme a nabízíme dnes kotle, které umí spalovat odpad nehodící se k recyklaci," vysvětluje Salvet. Firma má nyní zakázky nasmlouvané půl roku dopředu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.