Bosna a Hercegovina je tranzitní zemí pro stále více běženců. Zatímco za celý loňský rok přišlo do této malé země na Balkánském poloostrově 755 migrantů, letos je to podle odhadů již téměř 12 tisíc. A každý týden přichází stovky dalších.

Běženci chtějí z Bosny pokračovat dále na západ. To se jim ale často nedaří, neboť je chorvatští policisté vracejí zpátky. V Bosně kvůli tomu uvízlo čtyři až pět tisíc migrantů. Ti se soustřeďují hlavně do dvou měst, která leží u chorvatských hranic − Bihače a Veliké Kladuši. Žijí tam v nevyhovujících podmínkách.

"Pro Bosnu, která nezažila podobný nápor lidí, je to nová situace. Humanitární podmínky jsou znepokojivé a nedostatečné," uvedli ve svém prohlášení Lékaři bez hranic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.