Snoubence poznala odbornice na komunikaci a společenskou odpovědnost firmy SAP Services Eva Dudová v práci. Její budoucí partner byl zaměstnancem centrály ve Walldorfu a občas navštěvoval pražskou pobočku. "Znali jsme se celkem dlouho jen od vidění jako kolegové, kteří spolu občas prohodí pár vět o společných zájmech, například o sportu," vzpomíná.

Přestože ani jeden z nich v té době nebyl zadaný, mysleli si, že ten druhý je. "Když jsme náhodou skrze kolegyni zjistili opak, pozval mě na oběd, za krátkou dobu na večeři v den jeho narozenin a od té doby jsme spolu," popisuje. Zatím se nesetkala s tím, že by její partnerství vytvořilo nějaký problém nebo změnilo vztahy na pracovišti. To však neznamená, že taková rizika neexistují.

Dudové příběh totiž není výjimečný. Podle průzkumu agentury STEM/MARK zhruba třetina Čechů zažila milostný vztah v práci. Naopak pouze šest procent lidí připouští, že s kolegy nikdy neflirtovalo.

Češi jsou liberální

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.