Zářijový trh s mobily chce pro sebe Huawei

Mobilní podzim tradičně ovládá Apple, který má letos představit hned tři iPhony s vykousnutým displejem, září ale pro sebe chce Huawei. Ten začíná prodávat dvojici telefonů Huawei Nova 3 a Honor Play. Nova 3 je levnější alternativou úspěšného modelu P20/P20 Pro, má podobný design, také čtyři fotoaparáty a vnitřní výbavu. Ještě zajímavější je model Honor Play, který má stejný výkon, menší úložiště a slabší foto výbavu, ale prodává se za 8499 korun. Huawei oznámil, že za první měsíc, primárně v Asii, prodal dva miliony kusů Novy 3, která v Česku stojí 11 tisíc korun.

RHA sluchátka atakují high-end scénu

Skotská značka RHA se prosadila díky relativně levným sluchátkům s kvalitním zvukem a netradičním designem. Nyní malá firma překvapila unikátním technickým řešením, když do skořepin in-ear sluchátek CL2 Planar Wireless vložila planární magnety a přidala možnost sluchátka používat v bezdrátovém režimu. Planární magnety jsou výsadou highendových sluchátek, mají přesnější a vyváženější zvuk. Konektory na skořepinách umožňují vyměňovat kabely nebo je propojit s bezdrátovým systémem. Cena 800 eur je vysoká, ale citelně nižší než u konkurence.

Obraz pro první 8K televizi vytváří AI

Samsung na veletrhu IFA představil první televize s rozlišením 8K, tedy s 33 miliony obrazových bodů. Kromě extrémně vysokého rozlišení Samsung slibuje i unikátní svítivost 4000 nitů − čtyřnásobek zatím nejjasnějších televizorů Samsung QLED řady 9. O kvalitu obrazu se stará umělá inteligence, která umí převádět běžně dostupný obraz na vyšší rozlišení. Obsah v 8K už podporuje YouTube. Cena 8K televizorů začne na 130 tisících korunách za 65" model.

jarvis_5b88321b498ea2ce2ac2a366.jpeg
RHA do skořepin in-ear sluchátek CL2 Planar Wireless vložila planární magnety a přidala možnost sluchátka používat v bezdrátovém režimu.
Foto: RHA
jarvis_5b88321c498ea2ce2ac2a36a.jpeg
Huawei začíná prodávat dvojici telefonů Huawei Nova 3 a Honor Play.
Foto: Huawei
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru