Pomoc pro člověka, který zkolabuje a poblíž není nikdo, kdo by se o něj postaral, může už brzo přivolat jeho oblečení. Materiál k tomu vyvinula firma VÚB z Ústí nad Orlicí s odborníky z Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.

Zvláštní textilie dokáže sledovat, jak člověk dýchá, měřit mu EKG, tlak nebo teplotu. Pomáhá k tomu vodivá nit obsahující velmi jemná vlákna z postříbřené mědi. Tyto hybridní vodivé nitě jsou našité nebo zapletené do látky, ze které je zhotoveno oblečení. To potom snímá životní funkce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.